TRBios'a Hoş Geldin!

Merhaba Sayın Üye Aramız'a hoş geldiniz Tüm Konu içeriklerimizi beğenerek destek olunuz. Firma ünvan ismi belirtiniz ✔️ Umarim İyi Vakit geçirmeniz dileğiyle ✔️

EL YAPIMI BGA :)

Karagücük Elektronik

Moderatör
Moderatör
Tepki
24

Rank

merhablar ustam 11. dk dan sonra anakart üzerinden çip sökümü gerçekleştirmiş dolayısı ile bir nevi bga ile yapmış gibi ayak falan kopmamış sizce iş görürü mü ustalarım bir tane elektrikli ocak alsak ya da yapan var mı ütü ile yapan bile varmış :D

gobrasoft

Tek Yıldız Elektronik - Trabzon
Yönetici
Tepki
156
Web
www.trbios.com

Rank

Valla ustam arkadaş söküyor videoda gördüğüm kadarı ile :) Anlamadığım ise alttan ısıyı veriyor ama o verdiği kısımda malzeme yok mu ne kadar sağlıklı olur ? Yalnız tabi bu ısı işini iyi ayarlamak gerekiyor. Benim anakart çatlatmışlığım var bu yöntem ile :)

Trbios

Blc bilişim Bilgisayar Servisi İstanbul
Yönetici
Tepki
221
Web
www.Trbios.com

Rank

ocak felan hikaye de ir led le yparsanız mükemmel oluyor:) ama ben t6 serisi bga aldim :)
3 tezgahın altına 1 adet üs kısma vs vs ona göre tasarlayin üst alt ızgaralık üste bir tane kol tutması için
10337752842290.jpg

Karagücük Elektronik

Moderatör
Moderatör
Tepki
24

Rank

bga makinesi olmayanlar için tercih yazdim el yapımı deyince makine varsa gerek yok :)
ustam bga makinem yok :D yöntemnii detaylı anlatır mısın veya video falan ne bilim pek anlamadım :) lambayla mı yapim yani bir de t6 baktım da çok pahalı ben o kadar iş yapmıyorum ki alim kazancım şu an sıfır nerdeyse :D

Karagücük Elektronik

Moderatör
Moderatör
Tepki
24

Rank

Teşekkür ederim ustam yan yana mı dizecez ben youtube da gördüm da alta bir üste bir yapmışlardı olmuyor sanırım öyle bir de o attığım istasyondan bozma bga olmaz mı :)

Karagücük Elektronik

Moderatör
Moderatör
Tepki
24

Rank

Alttaki lambaları demirden bir kutu içine koymamız lazım değil mi üstüne de saç yüksekte tutması için doğru mu ustam bence 4 tane aaa yenj farkettim evet 4 tane koymuşsunuz peki lambalar paralel bağlı mı seri bağlı mı olmalı

Trbios

Blc bilişim Bilgisayar Servisi İstanbul
Yönetici
Tepki
221
Web
www.Trbios.com

Rank

el yapımı dediniz yaptim dediğim kibi el yapmı bu şekilde oluyor işe ilk başladiğimde nedemiştim gayet iyi idi ısı kontolu biraz zor oluyor başında durmaniz lazim

Anakart Satış E-ticaret

BLC Bilişim Bilgisayar Servisi