| Uyumlu Entegreler |

Konak Elektronik®

| Hardware Electronic Systems | Repair Specialist
Yöneticiİnternette bu şekilde birçok yerde paylaşım var. Denk olduğu belirtilmiş bazı entegrelerin dokümanları incelendiğinde ya hiç alakasız, ya da sorun çıkaracak ufak farklar görülüyor. Birinde boş bırakılmış pinin diğerinde hayati bir işlevi olabiliyor. Bazıları şemalara bakıp benzer gördükleri parçaları denktir diye paylaşıyor, oradan oraya kopyala-yapıştır ile yanlış bilgi yayılıyor. Mümkün olduğu kadar inceledikten sonra buraya ekleme yapacağım.

RT8206B = ISL6237 --> Bu bilgi yanlış. Aralarında fark var. Bazı kartlarda ISL6237 yerine RT8206B takıldığında 5V çıkışı >10V oluyor ve kartta 5V ile beslenen ne varsa sıradan yanmaya başlıyor.]]

RT8813D(4E=) = UP1642P --> Bu iki entegre bacak yapısı olarak uyumlu görünse de aslında uyumlu değiller. UP1642P N16 serisi Nvidia çiplerin beslemesi. RT8813D ise N17 serisi Nvidia larda görülüyor. Voltaj seviyesi için gerekli bilgiyi almak üzere doğrudan grafik çipi ile bağlantılılar. Nesil farkından dolayı uyumsuzlar.

IT8528E ---> Bu çipin AXA ve AXS versiyonları birbiri ile uyumlu iken FXA versiyonu ile uyumlu değiller. Eğer takılırsa yanabiliyor.

NPCE285 ---> Bu çipin UA0DX ve PA0DX versiyonları birbiri ile uyumlu değil.

NPCE388 ---> NA1DX yerine NA0DX takıldı ve çalışmadı. Uyumlu değiller.

Konuyu beğen'i Unutmayınız.!
 
Üst