TRBios'a Hoş Geldin!

Merhaba Sayın Üye Aramız'a hoş geldiniz Tüm Konu içeriklerimizi beğenerek destek olunuz. Firma ünvan ismi belirtiniz ✔️ Umarim İyi Vakit geçirmeniz dileğiyle ✔️

winbond 25x16avsig

• Konbuyu başlatan vatansever
  • Başlangıç tarihi
V

vatansever

Guest

Rank

Selamün aleyküm ustalarım elimde daut 3mb28co rev:c ut35a dd3 bu modelde anakart var
bunun bios çipi yanmış galiba çipin modeli winbond 25x16avsig bu ve ben bu modelde bulamıyorum bunun yeine hengi moldel olur acaba
yardımcı olursanız çok sevinirim

gobrasoft

Tek Yıldız Elektronik - Trabzon
Yönetici
Tepki
204
Web
www.trbios.com

Rank

Selamün aleyküm ustalarım elimde daut 3mb28co rev:c ut35a dd3 bu modelde anakart var
bunun bios çipi yanmış galiba çipin modeli winbond 25x16avsig bu ve ben bu modelde bulamıyorum bunun yeine hengi moldel olur acaba
yardımcı olursanız çok sevinirim

Ustam mümkün ise aynı çipi takmanı öneririm. Ben şahsen denemedim fakat deneyen arkadaşlarımdan cihazın anakartında farklı tepkiler ile karşılaştıkalrını öğrendim. Örneğin çipin ısınması veya köprü vs. Fakat aynı kapasitede ve özellikde özellikle aynı voltajda bir çip ile çalışması gerektiğini düşünüyorum. Burada önemli olan bacak sayısı çipin voltajı ve bacakların görevlerinin aynı sıralamada olması. Çipin datashettine bakmak lazım. Dual bir chip mi. Senin chipin datasehtine baktığımda – W25X16/16A: 16M-bit/2M-byte (2,097,152) ve 2.7 to 3.6V aralığında çalıştığı gözüküyor. Bu 2mb eprom olduğu için eskidir ve uyum sağlayacağını düşünüyorum. Buna yakın W25X16AL, W25X16BV ,W25X16V çipleri var fakat hangisini bulabileceğinden emin değilim. Bu kriterlere göre çip bulmak gerekiyor.

V

vatansever

Guest

Rank

çok sağol ustam malum bizim sitelerde yok çin sitelerinde var mecburem sipariş vereceğim ordan çok teşekür ederim cvp için

Anakart Satış E-ticaret

BLC Bilişim Bilgisayar Servisi