CASPER MT55INP1.V.01 BİOS + UMA BİOS

Kurucu

~ Konak Elektronik Ve Bilişim ~
| Electronics Specialist |
| Moderator |
| Bios Expert |
| Bios Mods |
Katılım
19 Ara 2018
Mesajlar
1,118
Tepkime puanı
576
Puanları
577
Konum
İstanbul
Web sitesi
trbios.com
Son düzenleme:
Hocam dosyalar silinmiş birde varsa casper mt55ınp1 casper chy serisi Nvidia n14p-gv2-b-a1 ekran chipseti mevcut cihaz hdd den veya başka birşeyden boot almıyor elinizde varsa biosunu güncellemeyi deneyeceğim
 
merhaba.
MT55INP1.V.01
CASPER CHD 4712-8T45A-S

Nvidia 840m (N15S)
Processor i7-4712mq
Board-mt55InP1-v-01
Pn: 15bft9-011000

bios lazım.
teşekkürler
 
Şayet yukarıda verdiğim 2 bios dosyası da çalışmaz ise aşağıda verecek olduğum linkte casper in göndermiş olduğu orjinal CAP uzantılı bios dosyası var. Casper dos ortamında çalışan bios yükleme dosyası gönderiyor ama gördüğüm kadarı ile phoenix bios kullanıyor. Windows ortamında çalışan phoenix uygulamasını unsigned yaparak windows ortamında çalışacak şekilde ayarladım. Program içinde bios.cap dosyası mevcut. Program açılınca seçeneklerden en alttaki flash bios only seçeneğini seçerek bios.cap dosyasını programın olduğu yerden gösterip yükle deyin. Bu model elimde olmadığı için deneme şansım olmadı.

Tabi ki şimdiye kadar olan açıklamaları pc nin açıldığını varsayarak yapıyorum. Şayet pc açılmıyor ise zaten deneyemezsiniz. Bu seriler anladığım kadarı ile birbirine yakın sistem kullanıyor olmasına karşın ekran kartı farklılığı nedeni ile yakın olan bios dosyaları çalışmıyor. Üstte paylaştığım linkte olan 2.bios dosyası en yakın olan. Ayrıca hiç sormadım ama yukarıda Trbios tarafından paylaşılmış olan biosları denediniz mi. Onları da denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca elinde olan arkadaşlar varsa paylaşacaktır. Umarım işinize yarar.

Link :

yardımlarınız için teşekkürler. cihaz açılmıyor. sitedeki tüm biosları denedim, ama işe yaramadı. akşam sizin gönderdiklerinizi deneyeceğim.
 
Arkadaşlar CHU 4. Nesil işlemcili casper var elimde ancak ekran kartsız cihaz bunun için bios lazım ??
 
Casper CHU bios MT55INP1.V.01
ekran kartsız i3
Bios lazım
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam dosyalar silinmiş birde varsa casper mt55ınp1 casper chy serisi Nvidia n14p-gv2-b-a1 ekran chipseti mevcut cihaz hdd den veya başka birşeyden boot almıyor elinizde varsa biosunu güncellemeyi deneyeceğim

merhabalar benimde aynı sorunum var. bilgisayar sadece biosa giriyor. hiç bir boot aygıtı ile boot etmiyor sürekli app menu ye düşüyor. sorunu nasıl çözdünüz acaba?
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst