HP 15-n206st Ekran Kartı Hata Kodu ve Bios İsteği

Şayet Ekran kartı hata sorununuz devam eder ise sizinle daha eski bir bios sürümü paylaşıp öncelikle eeprom ile onu yazmanızı sonrasında ise orjinal setup dosyası ile masaüstünden güncelleme yapmanızı önereceğim.

Yukarıda paylaştığım bios ile sorun devam ederse öncelike aşağıda 1. Linkte verdiğim biosu eeprom ile yazdırın sonrasında bilgisayar windowsda açılınca 2. Linkte verdiğim exe dosyası ile biosu windowstan güncelleyin. Sorun hala devam eder ise ya anakartta ekran kartı çipinde sorun vardır ya da bilgisayarın biosu ile oynanmıştır. Yane Yanlıs bid nolu bios üzerinden gidiyoruz demektir.

Yukarıda paylaştığım bios ile sorun devam ederse öncelike aşağıda 1. Linkte verdiğim biosu eeprom ile yazdırın sonrasında bilgisayar windowsda açılınca 2. Linkte verdiğim exe dosyası ile biosu windowstan güncelleyin. Sorun hala devam eder ise ya anakartta ekran kartı çipinde sorun vardır ya da bilgisayarın biosu ile oynanmıştır. Yane Yanlıs bid nolu bios üzerinden gidiyoruz demektir.

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
deneyip bilgi vereceğim üstadım iki ram slotuna aynı andaa ram tktımda hiç açılmıyor tektek taktımda sorun yok

deneyip bilgi vereceğim üstadım iki ram slotuna aynı andaa ram tktımda hiç açılmıyor tektek taktımda sorun yok

Muhakkak denemişsinizdir ama yine sormak istiyorum farklı aynı özellikte ramler ile deneme yaptınız mı ? Yaptı iseniz şayet soketlerde sorun olabilir göz ile inceleme yaptıysanız görünürde bir sorun yok ise bir ihtimal bios kaynaklı olabilir. Deneyip dönüş yapınız lütfen.